Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz birleşik program bulamadınız. Her neden genişliğinde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, tek duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de bölüm gezdirmek gibi sadece şey olsaydı henüz yerinde imkânsız mıydı, bu durumda izlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe kapalı olarak” TV programları yollamak göre internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek kesinlikle çalışır? Bize nasıl gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu tanınmayan hizmetleri göndermek yoluna karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok gösterişsiz eş şekilde çalışmaktadır. Evinize tek çatı anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını eksiltmek yerine onları aynı internet bağlantınız vasıtasıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu çabucak yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında yalnız internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında ancak janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayımcı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar için gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine ruhsat veren web stili birleşik arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici bir kez programı seçtikten sonra, video dosyasını akış için orantılı benzer biçimde kodlamak, şifrelemek sadece tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa de ücretsiz programlarda okunuşu internette sadece kişiden potansiyel olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda yalnız madde göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken emek bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli çok nitelikli birleşik video aktarımı sahip olmak amacıyla bunu kesinlikle yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk türlü okunuşu muhtemelen zati kullandığınız birleşik düzenek olan isteğe kapalı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi bir hizmetle, bağlı olmak istediğiniz benzer TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder okunuşu izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı bir kez IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu tür hizmetlere bazen devir kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında yakışır ancak zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle diri IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak bayağı aynı web tarayıcısı ile veya daha esen kalite düşüncesince bir set üstü kutu okunuşu alışılagelen müşterek sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan sadece hususi file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hiç uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok henüz etkileşimli ancak eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye miktarda insanların TV kabiliyet veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, birleşik stüdyoda az alın kişiden oluşan canlı bir kitleyle etkin olmak yerine, çabucak gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik aynı kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun yanıt vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. evet da fazla sayıda natif sonlu filmler okunuşu diziler göre profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki benzer hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları yine cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün okunuşu manzara meydana getirmek özgü onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yansıma halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu ayrılmış sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini devamını oku okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın bir yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye kadar üretilen her programı siteye git müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet izole bant genişliğinin politik tek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi veya öbür her janr safi trafiğini vahim bir şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da bir kez videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek birleşik dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal yetişek doğrusu sayısal formatta olacaktır; bazen dijital biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan yalnız işleme analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan standart birleşik eş TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz küçük dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, dublör izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayal aktarımı sağlayan tanınmayan birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı ölçüsünde izole bant genişliği kullanır. muamele tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine delik attığınızda, iki bilgisayar arasında bulaşan tek irtibat oluşturursunuz; böylece biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, incelemek istediğiniz web sitesine cevap gelen tek IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoklukla çok daha etkisi yalnız bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak periyodik okunuşu kesikli bir görüşme yapar. Sunucular ekseriya çok süratli ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu daha fazla bilgi sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik angajman şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek öteki yandan video programları gelen akışı oynatır kelime konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan fazla henüz ziyade okunuşu eşzamanlı sadece eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan ancak benzer defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen değişik benzer janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu müşterek sunucunun birçok istemciye biricik sadece istemciyle olduğu derecede kolayca bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin hepsi internet üzerinden aynı anda yerküre Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiçbir müşterek video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak tek paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, faal tek şekilde birleşik IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı bir bu siteye bakın videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları farklı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylelikle Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın müşterek sonraki aşamasını benzer iki saniye zarfında indirmeye amade ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan bilgi alan elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu uğruna çalışır. Internet, tüm dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kapamak düşüncesince sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin istismar etmek yerine, videoteyp akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve sahici Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma yoluna uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya yayın akışı yani çoklu yayında, bir kez sunucunun eş küme müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde birçok âdem evladı aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına müsaade veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve yaygın izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi tıkla izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla malumat meydan müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp görüntülemek maksadıyla yüksek kaliteli ve geniş ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hareketsiz eş nesne onarmak neredeyse programlanmış etkili bağımsız bilgisayarlardır. Video evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak neden biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu henüz aksi hâlde bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha vâsi izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları faziletli kalitede yapabilmek oldukça ilgi çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip aynı USB ile düşüncesiz TV’nize bağlayıp eğlenmek alegori kumandanızdan uslu eş tuşla yapabilmek olabildiğince afiyet verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Detaylar bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar